Zeytin Yaprağı

Zeytin Yaprağı

Şifalı Zeytin Yaprağı

Zeytin Yaprağı’nın Özellikleri

Zeytin ağaçları Dünyanı en dayanıklı ağaçlardandır.Zeytin ağaçlarının tamamında bulunan içeriğinde elenolik asit ve kalsiyum elenolat bulunduran oleuropein çok çeşitli mikroorganizmaları uzak tutma , hastalıkların zararlarına karşı direnç kazandırmasıyla uzun süre yaşamlarını sürdürmeyi başarırlar. Zeytin yaprakları asırlardır şimdilerde koca karı olarak tabir edilen halk ilaçlarında kullanılmaktadır. Zeytin yaprağı konusunda bir çok kitabın yanı sıra binlerce makale yayınlanmış olup Amerikan kanser araştırma enstitüsü tarafından 21. yy en önemli antimikrobiyal bir etkiye sahip en önemli bitki olduğunu ilan etmiştir. Zeytin yaprağı büyük üreticisi bitkilere büyük önem veren Çin olup Dünyada en çok tüketicisi olan ülke ise Amerika Birleşik Devletleridir. Yapılan araştırmalarda zeytin yaprağı 101 madde içerir. İçeriğindeki en etken madde oleuropendir. Zeytin yaprağındaki oleuropen tedavi edici etkiye sahip sekoiridoit bir glikozittir. Glikozitler bitkilerin yapraklarında bulunmakla beraber meyve kabuk ve köklerinde bulunmaktadır. Bakterilerin hücre duvarını etkileyerek bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

Zeytin yaprağının faydaları

Avustralya’da yapılan araştırmalarda Zeytin yapraklarında anioksidan kapasitenin vitamin C’de bulunandan 5 kat , üzüm çekirdeği ve yeşil çay’dan 2 kat fazla olduğunu ortaya koymuştur.Zeytin yaprağının özelliklerini sıralayacak olursak antioksidan özelliğiyle soluduğumuz hava yediğimiz yemeklerden kullandığımız sigara ve alkolden kaynaklı vücudumuzda biriken toksinlere karşı vücudumuzu korur. Damarlarda meydan gelen genişleme ile tansiyon düşürdüğünü kalp rahatsızlıklarında zeytin yaprağının önemli sonuçlar verdiği görülmüştür. Yapılan araştırmalarda hipoglesemik etki gösterip yüksek kan şekerini düşürmüştür. Zeytin yaprağı HIV virüsünü engelleyeci özelliğe sahiptir. Son yıllarda HIV virüsü taşıyan AİDS hastaları tarafından alternatif tedavi yöntemi olarak uygulanmaktadır. Zeytin yaprağı ayrıca İdrar söktürücü , yorgunluk sendromlarında , kabızlığı önler , solucan düşürmede yardımcı olur yumuşak doku romatizmasını hafifletir , deriyi besler ve korur, diş ağrılarını hafifletir , pankreas salgısını uyarır , çocukların kemik gelişiminde faydalıdır ,obeziteye karşı etkili bir bitkidir.

Zeytin Yaprağı Çayı ve Ekstratı

Zeytin yapraklarının çayı ve ekstratı kullanılır. Zeytin yaprağı çatı aromatik ve lezzetlidir. İnce dilim bir limon ve bal ile tatlandırılabilir,diğer bitki çaylarıyla karıştırılıp içilebilir. Zeytin yaprağı ekstratı,zeytin yaprağının aktif bileşenlerini elde etmek amacıyla hazırlanan yeşil toz görünümlü yaprak özüdür. Ekstaratlar güçlü antioksidanlardır kalp ve kanser tedavisinde kullandırılır. 1 gr yaprakta yaklaşık %5 oleurepein bulunurken , 1 gr ekstrat’ta %20 grama çıkmaktadır bu oranda bize zeytin yaprağı ekstratların gücünü göstermektedir. Kullanımı zeytin yaprağı ekstratı çayına göre daha kolay,kullanım alanı çok geniş ve sonuca gitmeniz daha kolay olacaktır.şifalı bitkiler zeytin, Şifalı Bitkiler Zeytin Yaprağı, dizlere sirke sarmak, zeytin yaprağının özellikleri bitki rehberi, zeytin yaprağı ve tarçın çayı, zeytin yaprağı otu çayı, zeytin yapraği faydalari, zencefil tarçın yeşil çay zeytin yaprağı cayi faydasi, şifalı yapraklar, dizlere zeyt.

 


NURANIYAT Yaşam Merkezi “Lokman Hekim”

Fitoterapi, Aromaterapi, Huzur, Şifa, Sağlık, Zayıflama, Kulunç, Göbek Düşmesi, Varisli, Refleksoloji, Kuru ve yaş kupa “Hacamat”, Medikal Masaj, Dokunma Sanatı “Yoga Masaj”, EFT, Zaman Çizgisi, Reiki, Kozmik Meditasyon, Bioenerji, Piramit Enerjisi, Tibet Kasesi, Sarkaç “Pandül”, Taş Kuvars Kristal

 

Subscribe
Bildir
guest
Bizi Değerlendirin
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Lütfen kopyalamayın!
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x