Yulaf Samanı

Yulaf Samanı

Yulaf Samanı Faydaları

Yulaf samanı otsu bir bitkidir. Yulaf samanının en büyük özelliği kemik erimesi olarak bilinen osteoporoz hastalıklarının düzelmesini sağlar. Krampları giderir ve dişleri güçlendirir. Yulaf samanı içeriğinde kemik yapısının güçlenmesini sağlayan kalsiyum, mineral ve diğer yararlı bileşikleri yüksek miktarlarda içermektedirler. Ayrıca kadınlarda ve erkeklerde testosteron yumurtlamayı tetikler ve luteinize edici hormonlarının da salgılanmasını uyarmaktadır.  Luteinize edici hormon düzeylerinin artmasını ve buna bağlı olarak hücre büyümesinin oluşmasına teşvik eder. Kemik yapılarını geliştirmek adına kemik protokolünün bir parçası olan yulaf samanı kullanımı çok iyi bir tercih olabilecektir.

Yulaf saman özü sağlıklı bireylerde zekanın işleyişiyle ilgili olumlu etkiler yapar ve beyin performansını arttırır. Ayrıca içeriğindeki B vitamini sayesinde anksiyete ve stres gibi olumsuzluklara bitkisel bir ilaç olarak kullanılabilir. Yulaf samanı sakinleştirici nitelikteki etkileriyle sinirlerimizi yatıştırır ve huzurlu bir gece uykusu uyumamız sağlar. Ayrıca panik atak, depresyon, sinir yorgunluğunu ve hiperaktif çocukların tedavisi için iyi bir allopatik ilaçtır.

Yulaf Samanı Bitkisel Çayı

Günlük 1600 mg yulaf samanı özü tüketimi yaşlılar ve yetişkinler de dahil olmak üzere odaklanma ve konsantrasyon eksikliği olan kişilerin bilinçsel fonksiyonlarını büyük ölçüde geliştirebilme özelliğine sahiptir.

Yulaf samanı faydalarından en iyi şekilde yararlanabilmekte adına bitkisel çayı yapılmalıdır. Yulaf samanı bitkisel çayı yapılmak adına kurutulmuş yulaf samanı sapları elde edilmelidir. Daha sonra kaynatılmış suyun içerisine bu bitkini sapları ilave edilerek 10 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Demlendikten sonra bitki çayını süzerek servis edin. Tatlandırmak adına bal ilave edilerek de tüketilebilmektedir.

yulaf samanı faydaları, yulaf samanının faydaları, yeşil yulaf samanı, yulaf samanı ne işe yarar, yulaf samani nedir, yulaf samanı cayi, yulaf samanin faydalari, yeşil yulaf samanı faydaları, yulaf nedir, yulaf samani tozu


Kaynak: Nuraniyat
Teknik Destek: seodanisman
Edited by: Tıbb-ı Nebevî Uzmanı

Subscribe
Bildir
guest
Bizi Değerlendirin
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Lütfen kopyalamayın!
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x