Yohimbe kabuğu

Yohimbe kabuğu

Yohimbe

Yaygın İsimler:  yohimbe , johimbe

Latince İsimleri:  Pausinystalia yohimbe

Yohimbe Nedir?

  • Yohimbe batı Afrika’ya özgü yaprak dökmeyen bir ağaçtır. Kabuğunda yohimbin adı verilen bir bileşik var. Kabuk, ekstraktlar, tabletler ve kapsüller yapmak için kullanılır.
  • Afrika’nın bazı bölgelerinde, yohimbe kabuğundan yapılan çay afrodizyak olarak (cinsel arzuyu arttırmak için) kullanılmıştır.
  • Yohimbe iktidarsızlık, atletik performans, kilo kaybı, göğüs ağrısı, yüksek tansiyon, diyabetik nöropati ve daha fazlası için diyet takviyesi olarak kullanılır.
  • Standart bir yohimbin formu olan Yohimbine hidroklorür, Amerika Birleşik Devletleri’nde erektil disfonksiyon için reçeteli bir ilaç olarak mevcuttur. Bu, ağacın kabuğundan yapılan diyet takviyelerinden farklı bir üründür.

 

Yohimbe Hakkında Ne Biliyoruz?

İnsanlarda gıda takviyesi olarak yohimbe’nin etkileri hakkında çok az araştırma var. Ancak çalışmalar, almanın risklerini belgeledi.

 
  • Diyet takviyelerindeki yohimbin miktarı değişebilir; bazı yohimbe ürünleri çok az yohimbin içerir.
  • Bir besin takviyesi olarak satılan Yohimbe, yohimbin içeren reçeteli ilaçlar gibi çalışmayabilir.

 

Yohimbe Kullanımı Güvenli Midir?

  • Yohimbe kalp krizi ve nöbetlerle ilişkilendirilmiştir.
  • Yohimbe, 2000 ve 2006 yılları arasında Kaliforniya Zehir Kontrol Sistemi’ne yapılan diğer maddeleri aramalar ile karşılaştırıldığında, mide problemlerine, taşikardi (hızlı bir kalp atışı), anksiyete ve yüksek tansiyona neden oldu. diğer arayanlardan daha tıbbi bakıma ihtiyaç duymak.
  • Çoğu yohimbe ürünü ne kadar yohimbin içerdiklerini söylemez. ABD’de satışa sunulan yohimbe veya yohimbine içerdiği etiketlenmiş 49 marka takviyenin yakın tarihli bir analizine göre, miktar ürünler arasında çok değişebilir. Bazı yohimbin, sentetik veya yüksek oranda işlenmiş bitki ekstraktından elde edilmiştir.

Özet

Kullandığınız tamamlayıcı veya bütünleştirici sağlık yaklaşımlarını tüm sağlık uzmanlarınıza bildirin. Onlara sağlığınızı yönetmek için ne yaptığınızın tam bir açıklamasını yapmalısınız. Bu, koordineli ve güvenli bakım sağlanmasına yardımcı olacaktır.

 


Kaynak: iktibâs
Teknik Destek: seodanisman
Edited by: Tıbb-ı Nebevî Uzmanı

Subscribe
Bildir
guest
Bizi Değerlendirin
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Lütfen kopyalamayın!
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x