Udi Hindi “Kust-i Hindi”

Udi Hindi “Kust-i Hindi”

Udi Hindi “Kust- i Hindi” Bitkisinin mucizevi faydaları

Udi hindi bitkisinin neden mucizevi olduğunu faydalarını bu makaleyi okuduğunuzda göreceksiniz. Udi hindi insan organizmasını sanki yeniler, bu bitki ile tedavi edildiği zaman organizma adeta tazelenir. Birincisi, Peygamberimizin (sallallahu aleyhi ve sellem) bir hadis ile başlayalım. “Tedavilerin en iyisi hacamat ve udi hindi ile tedavidir”. 

 

1 çay kaşığı udi hindi tozunu 1 bardak kaynar suya karıştırıp içilebilir derecede soğumasını bekleyin, sonra 1 çay kaşığı bal ilave edip yemekten yarım saat önce için, bunu günde iki kez, sabah ve akşam yapın. Bu karışım tüm iltihabi hastalıkları iyileştiren bir güce sahiptir. Bu Karışımın faydasını görmek için en az bir ay içmek gerekir. Kanı sulandırıp damarları esnekleştirir, tansiyonu dengeler, beyin kan dolaşımını geliştirir, dikkati ve hafızayı güçlendirir, guatr düğümlerini eridir, farenjitti, anjinanın kısa süreliğine iyileştirir, pankreas iltihabı (pankreatit) zamanı çok faydalıdır, gut tümörlerini eridir, kurt kovucudur, şeker hastaları için vazgeçilmez şifa kaynağıdır. Şekerli diyabet tedavisinde Karışım balın miktarı azaltılmış veya tamamen balsız kullanılır. 

Kronik gastrit ve kolit, romatizma ve revmatoid poliartrit kullanılır.  Kas ağrılarını azaltır, safra söktürücüdür, safra kesesi ve böbrek taşlarını eritir.  Bağırsak arasındaki taşları eritir, sistit ve böbrek iltihabını iyileştirir. Bağışıklığı çok güçlendiriyor, yıllarca çektiğiniz alerjiyi yok eder, kronik bronşit, astım ve tüberküloz hastaları için şifa kaynağıdır. Damarların temizlediğinden ve kanı incelttiğinden kalp ve damar sistemi için şifalıdır. 

Kısacası, değerli okuyucular, bunları herhangi bir okuyup buraya yazmıyorum, tüm bu hastalıkların nasıl iyileştiğine şahidim. Kendi polikliniğimde bu bitkiden geniş kullanıyorum ve Elhamdülillah, mükemmel sonuçlar alıyorum. 

Udi hindi bitkisinin birkaç kullanım kuralı var..!

✎ öğütülmüş udi hindi, yani bitkinin tozu buruna çekilir. Eğer sizin burnunuzda ve boğazınızda iltihap, tıbbi dilde desek, rinit, haymorit (Sinüzit),  farenjit, anjina varsa, her burun deliğine bir çimdik udi hindi tozu derinden çekilir tedavi süresi hapşırma olabilir,  hapşırmaya önem vermeden tedavinizi sürdürün.  Tedavi hastalığın ağırlık derecesine bağlı olarak 10-20 gün yapılabilir. 

✎ Bir çay kaşığı bal, yarım çay kaşığı udi hindi ve bir bardak suyu karıştırın, bronşit, astım, akciğere su birikmesi, verem, hepatitler, cinsel isteğin azalması, idrar kaçırma, kadınlarda adet bozulması, alerji sırasında günde 3 kez bu karışımdan için. Tedavi hastalığa bağlı olarak 10-20 gün sürebilir. 

✎ 2 çorba kaşığı udi hindi 200 gram rafine edilmemiş zeytinyağı ile karıştırılıp gastrit, kolit, safra durgunluğu, basurda günde 3 kez yemekten önce 1 çorba kaşığı içilir. Tedavi hastalığa bağlı olarak 10-20 gün yapılır. 

✎ 3 çorba kaşığı udi hindini 200 gram rafine edilmemiş zeytinyağı ile karıştırıp ağzı sıkıca bağlanmak kaydıyla 10-15 gün güneş altında tutun, sonra süzün. Bu yağ tüm deri hastalıklarında, aknelerde, yüz lekelerinde, egzamalarda, deri çillerinde, kellikte, kulak ağrılarında (kulağa dökülür), yüz cildinin kene (demodeks) zedelenmelerinde cilde çekilir.  Aynı zamanda burunda nefes alma ve verme sorunları olunca pamuk bu yağa batırılıp her burun deliğinde yarım saat bekletilir. Bu yağ hem de cildi beyazlatır. Tedavi hastalığa bağlı olarak 10-20 gün yapılır. 

✎ 1 çay kaşığı udi hindi tozu 1 bardak suda 15 dakika dəmlənilir. Ağız içi yaralarda, sık sık boğazda su gelmelerde, ağızdan hoş olmayan bir koku geldiğinde ağız ve boğaz günde 3-5 kez gargara yapılır. Kadınlarda rahim yolundan akıntı geldiği zaman veya mantar hastalığı olduğu zaman günde 3 kez vajinaya bu demleme ile şırana edilir. Tedavi hastalığa bağlı olarak 10-20 gün yapılır. 

✎ 1 çay kaşığı udi hindi tozu 1 bardak suda 15 dakika düşük ateşte yavaşça kaynatılır, haymoritin, rinttin ve forinttin tedavisinde günde bir defa başa havlu atılıp buhara verilir. Bunu akşamları edin ve işlemden sonra kendinizi soğuktan koruyun. Tedavi hastalığa bağlı olarak 10-20 gün yapılabilir. Bu karışım 1 çay kaşığı siyah kimyon yağı ilave edildiğinde daha faydalı olabilir. 

✎ Udi hindi dalından 10 kuruş boyutunda ince parça kesilir, guatr hastalığının tedavisinde günde bir defa dilin altına konur. Tedavinin süresi hasta iyileşene kadardır. 

✎ Şunu da belirtelim ki, tecrübeler göstermiştir ki 15 yıl alerjiden, 2 yıl farenjitten, 20 yıl kronik bronşitten, ayrıca C ve B hepatitlerinden muzdarip hastalar Udi hindi kapsülün kullandıktan sonra iyileşmişler. 


Subscribe
Bildir
guest
Bizi Değerlendirin
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Lütfen kopyalamayın!
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x