Şalgam İbn-i Sina’dan ömürlük reçete:

Şalgam İbn-i Sina’dan ömürlük reçete:

İbn-i Sina’dan ömürlük reçete: Doğadaki en güçlü antibakteriyel besin: Tüketenlerde ne yaşlılık ne de hastalık oluyor!

 

İbn-i Sina, adeta ömürlük reçetesini asırlar öncesinden açıkladı. Virüslere karşı fazlaca etkili olarak önerdiği besin, günümüzde de genç kalmak isteyenler tarafından tüketilebiliyor. Nitekim o besinin sağladığı faydalar adete genç kalmaya yararlı olabiliyor. İşte İbn-i Sina’nın önerdiği o besin…

 

İbn-i Sina, asırlar öncesinden insan sağlığı için birçok besin önerisinde bulundu. Adeta şifa kaynağı olarak önerdiği besinler, birçok kişinin derdine de deva olabiliyor. Bunun yanı sıra adeta ömürlük reçetesi de, genç kalmak isteyenlere fazlaca faydalı olabiliyor. Virüslere karşı etkili olabilen söz konusu besin, her gün tüketildiğinde şifa deposu gibi oluyor. Nitekim İbn-i Sina’nın önerdiği besin, bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesine de yardımcı olabiliyor.

 

İbn-i Sina, vücut direncinin hastalıklara karşı arttırılabilmesi için şalgamı öneriyor. Virüslerin baş düşmanı olarak görülebilen şalgam, bağışıklık sisteminin güçlenmesinde fazlaca rol oynayabiliyor. Bu nedenle İbn-i Sina’nın önerdiği şalgam, adeta gençliğin reçetesi olarak da görülebiliyor.

 

İbn-i Sina’nın vücut direnci için önerdiği adeta ömürlük reçete, günümüzde bazı uzmanlar tarafından da tavsiye edilebiliyor. Nitekim şalgamın sağladığı faydalar, birçok hastalığı da önleyebiliyor. Bu sayede hastalıklardan korunarak adeta genç ve dinç kalmak da mümkün olabiliyor.

 

Ömürlük Reçetenin Faydalari

İbn-i Sina’nın adeta ömürlük olan reçetesinde yer alan şalgam, birçok fayda sağlayabiliyor. İşte şalgamın sağladığı faydalardan bazıları şu şekilde;

 

Doğadaki en güçlü antibakteriyel ve antibiyotik besin olarak gösterilebilen şalgam, içeriğinde yüksek seviyede potasyum, magnezyum ve C vitamini bulundurabiliyor. Ayrıca üst solunum yolları sorunlarına karşı oldukça faydalı olabiliyor. Bunun yanı sıra öksürük ve boğaz ağrısı problemlerinin tedavi süreçlerinde de tercih edilebiliyor. Bu nedenle adeta gençleştirdiği de söylenebiliyor.

  • İbn-i Sina’nın önerdiği şalgam suyu, düzenli bir şekilde tüketildiğinde akciğeri ve karaciğeri toksinlerden temizlemede yardımcı olabiliyor. Bu nedenle her gün bir bardak tüketilmesi tavsiye edilebiliyor.
  • Şalgam, sindirim sisteminin güçlenmesine yararlı olabiliyor. Bunun yanı sıra kabızlık problemine de faydalı olabiliyor.
  • Şalgamda bulunan likopen minerallerinin, C vitamininin temel taşı olduğu söylenebiliyor. Bu sebeple şalgamın kış boyunca düzenli bir şekilde tüketilmesi, vücuda virüslerin girmesini engelleyebiliyor.

Vücuda virüs girmediğinde ise, adeta genç ve dinç kalmak mümkün olabiliyor.

Subscribe
Bildir
guest
Bizi Değerlendirin
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Lütfen kopyalamayın!
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x