Ruşeym

Ruşeym

Ruşeymin faydaları nelerdir ?

Ruşeymin faydaları son zamanlarda internet ortamında en çok aranan konuların başında yer alıyor. Ruşeym buğday tohumudur. Ruşeymle aynı zamanda tohumun filizlenmesini ve ürümesini sağlayan kısımdır. Ruşeym içerisinde bolca vitamin ve mineral barındırır. Ruşeym nedir, ruşeym faydaları nelerdir sorularının cevaplarını merak ediyorsanız, sizler için araştırıp bir araya getirdiğimiz bilgilere göz atabilirsiniz.

✦ ✦ ✦

Ruşeym bitkinin üretimini teşvik eden buğday çekirdeğinin merkezi kısmıdır. Bu nedenle ruşeym, çeşitli vitamin ve minerallerin bir güç merkezi de sayılabilir. Ruşeymi aktarlardan temin edebilirsiniz. Ruşeym biraz tatsız bir besindir ancak yediğiniz şeylere ruşeym eklemek vitamin ve mineral ihtiyacınızı karşılamaya yardımcı olmaktadır. Ayrıca, besin değerini arttırmak içeceklerinizin içerisine ruşeym ekleyebilirsiniz.

Ruşeym sayısız sağlık yararı niteliğine sahiptir. Kalp-damar problemlerini, hazımlıkları diyetinize yeterli miktarda ruşeym ekleyerek tedavi edebilirsiniz. Beslenme uzmanları ruşeymin gün boyunca enerji seviyenizi ve dayanıklılığınızı artırmak için de bir kaynak olabileceğini öne sürüyorlar. Ruşeym spor yapanlara da uzmanlar tarafından özellikle tavsiye ediliyor. Sağlık açısından geniş bir yelpazesi olan ruşeymin faydalarını sizler için araştırıp bir araya getirdik ruşeymin faydalarını öğrenmek, daha detaylı bilgi sahibi olmak için haberimizin detaylarını okumaya devam edin.

✦ ✦ ✦

Ruşeymin besin değer tablosu

– Karbonhidrat 80 g
– Diyet Lif 2 g
– Folat 00 mcg
– 26 mg demir
– Magnezyum 00 mg
– Niasin 813 mg
– Tiamin 882 mg
– Pantotenik asit 257 mg
– Fosfor 00 mg
– Potasyum 00 mg
– Protein 15 g
– Selenium 2 mcg
– Sodyum 00 mg
– Vitamin B6 300 mg
– Çinko 29 mg

✦ ✦ ✦

Yüksek miktarda antioksidan içerir

Ruşeym içerisinde bol miktarda anti-aging ve antioksidan bulundurmaktadır. Ruşeym tüketerek Kanser ve demans gibi kronik hastalıklardan korunabilirsiniz. Antioksidanların çeşitli koşullara katkıda bulunan faktörlerle savaştığı ve yaşlanma karşıtı özelliklerin kırışıklıkları ve ince çizgileri hafifletmeye yardımcı olduğu söylenir. Antioksidan ve yaşlanma karşıtı özellikler içeren gıdaların düzenli tüketimi, hayati organlarınıza oksidatif stres risklerini de önleyebilir.

 

Sinir sistemi için faydalı

Omega-3 yağ asitleri ile zenginleştirilmiş , ruşeym sinir sistemini güçlendirmek için oldukça faydalıdır. İçerisinde bulunan omega 3 yağ asitleri sinir sistemini güçlendirmeye yardımcı olduğu için ruşeym her gün tüketmek oldukça faydalıdır.
Ruşeymi diyetinize dahil etmek, stres ve kaygı düzeylerini azaltarak ruh halini düzeltmektedir. Beslenme uzmanları aynı zamanda ruşeymin içerisinde yer alan B6 vitamini bileşenlerinin konsantrasyonunuzu arttırmak için işlev gördüğünü öne sürmektedir.

 

Bağışıklık sistemini güçlendirir

Ruşeymin bağışıklık sistemini için harikalar yaratacağı bir gerçektir. Yediğiniz besinleri ruşeym ile tükettiğinizde vitamin ve mineral alımını iki katına çıkarırsınız. Ayrıca, antioksidan içeren besinler bağışıklık sisteminizdeki hücrelerin ve dokuların oksidatif stresin neden olabileceği olası hasarlardan korunmasını sağlar. Bu nedenle, günlük diyetinize ruşeym eklenmesi akıllıca bir fikirdir.

 

Doğurganlığı arttırır

Beslenme uzmanları, kadınlarda doğurganlık sorunlarını önlemek için buğday tohumu kullanılmasını önermişlerdir. Besin eksikliği ve belirli vitamin ve mineral eksikliği yüzünden intertilite yaşayan kadınların ruşeym tüketmeleri önerilir. Bununla birlikte, jinekoloğunuzla bu konuda danışmanız gerektiğini de unutmayınız.

 

Cilt durumunu iyileştirir

Egzama, sedef hastalığı ve kuru cilt gibi cilt sorunları yaygınlaşmaktadır. Cildinize zarar veren önemli bir neden vitamin ve demir eksikliğidir. Bu eksiklikleri, ruşeym tüketerek üstesinden gelebilirsiniz.

 

Sindirim sistemini düzenler

Diyet lifiyle yüklü, ruşeym sindirim sisteminizin sağlığını korumak için bir kaynaktır. rüşeymi düzenli olarak tüketiminiz sindirim sisteminizi temiz tutacak ve sonuçta minimum sindirim problemlerine yol açacaktır. Buğday tohumu da vücudunuzun tükettiğiniz besinlerdeki besinleri emmesine yardımcı olur.

 

Kanın pıhtılaşmasını önler

Kan pıhtılaşması, inme ve kalp krizi gibi çeşitli kardiyovasküler sorunlara neden olduğu için tehlikeli sağlık sorunları arasında yer almaktadır. Beslenme uzmanları, ruşeym gibi besleyici gıdaların, dolaşımdaki kan damarlarını genişleterek uygun dolaşımını destekleyebileceğini öne sürmektedir.

 

Subscribe
Bildir
guest
Bizi Değerlendirin
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Lütfen kopyalamayın!
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x