Reiki Terapisi

Reiki Terapisi

Reiki Terapisi Nedir:

Reiki Şifa Sistemi kullanılarak uygulanan bir enerji ile doğal şifa yöntemidir.

✴ ✴ ✴

Reiki Enerjisi Tıbbı ya da alternatif / tamamlayıcı Tedaviler ile birlikte kullanılabilir mi?

Tamamlayıcı şifa yöntemi olarak kullanıldığında Reiki harika bir araçtır.

Gerek çağdaş tıp ile, gerekse akupunktur, şiatsu, refleksoloji gibi şifa için kullanılan tüm sistemlerle uyumludur. Bunlarla birlikte çalışır, iyileşme etkisini artırır.

✴ ✴ ✴

Reiki Enerjisinin Özellikleri Nelerdir:

Reiki enerjisi, olumlu, şefkatli, nazik, sevgi dolu, güçlü bir enerjidir. Sınırsız ve sonsuzdur, tükenmez. Zarar vermez. Herhangi bir yan etkisi yoktur. Güvenlidir. Manipüle edilemez, kendi zekâsı vardır. Bütünün hayrına çalışır.

✴ ✴ ✴

Kimlere uygulanabilir:

Reiki herkese uygulanabilir; yetişkinler, anne karnındaki bebekler, yeni doğanlar, çocuklar, yaşlılar, hastalar, ölüm döşeğindekiler, hayvanlar, bitkiler.

 

Reiki, evrensel yaşam gücü enerjisi anlamına gelir. Zihinsel, duygusal, bedensel ve hatta ruhsal her tür sorunda kullanılabilen bir enerjidir ve her birinde de etkilidir. Aslında reiki sorunları çözmez. Sorunları çözen bizim enerji bedenimiz ve kendi fiziksel bedenimizin zekasıdır. Onu istediğimiz zaman, o başımızdan gelir ve ellerimizi koyduğumuz yere çıkar.

✴ ✴ ✴

Reiki Tekniği Bedenin kendi zekasını ve zihinsel enerjisini uyarır, onun canlı ve sağlıklı haline dönmesi için ona ne yapacağını hatırlatır. Dolayısıyla beden ve zihin kendi kendini iyileştirir.

✴ ✴ ✴

Reiki ile Tedavi uygulama tekniği dereceler arasında temel uygulamalar açısından farklılık göstermez. İleri dereceler sadece temel uygulamanın ruh ve beden bütünlüğümüze sağladığı uyumla hazır hale gelmemiz sonrası ilave ettiğimiz teknikleri içerir ve Reiki uygulamasını hem çok kolaylaştırır hem de güçlendirerek bize yeni ufuklar açar.

 

Reiki ellerimiz aracılığı ile uyguladığımız bir tekniktir. İki elimiz birlikte kullanılır ve vücudun belirli bölgelerinin üzerine yerleştirilerek her bir pozisyonda 3 ila 5 dakika süreyle durulur. Normal bir Reiki seansı yaklaşık 60 dakika sürer. Ancak çoğu zaman vücudun bütün bölümlerini kapsayan bu uygulama yerine, temel çakraları hedef alan ve yaklaşık 30 ila 45 dakika süren kısaltılmış uygulama yapılır. Asgari sürelere uyulması önem taşımaktadır. Reiki’ye siz ve bedeniniz alıştıktan sonra keşiflere başlayıp, Reiki’nin hislerinizi yönlendirmesiyle sizin için neyin o anda uygun olduğunu bilebileceksiniz.

Özellikle rahatsızlık hissedilen bir organ mevcutsa, ellerinizi o bölgenin üstüne koyarak ekstra Reiki verebilirsiniz. Bazı önemli hastalıkların ve rahatsızlıkların Reiki ile tedavisinde değişik pozisyonlar, spesifik uygulama tekniği ve farklı uygulama süreleri vardır ve bu konuda özel çalışma, araştırma ve derinleşmeyi gerektirir. Ancak Reiki’de yanlış yapmak ihtimali olmadığından en kötü ihtimalle özel uygulamanız sadece işe yaramayabilir, o kadar.

 

Reiki uygulaması sırasında ellerinizi yerleştirdiğiniz bölgelerde avuç içlerinizde çeşitli derecelerde ısınma hissedeceksiniz. Bu normaldir. Genellikle bu ısınmanın derecesi ilgili çakranın ihtiyaç duyduğu ve çektiği enerjiyle doğru orantılıdır. Nadir durumlarda hiç ısınma hissedilmemesi, başkasına uyguladığınızda sizin ısınma hissetmeniz ama uyguladığınız kişinin ısınma hissetmemesi veya tam tersi görülebilir. Bütün bu durumlar normaldir ve ısınma olsun ya da olmasın Reiki çalışmaktadır.

✴ ✴ ✴

Ellerimiz bazı pozisyonlar dışında seans süresince parmaklar bitişik şekilde tutulur. Vücuda bastırılmadan rahatça yerleştirilir. Oturarak veya yatarak kollarımızın ve ellerimizi rahatsız hissetmeyeceğimiz ve yorulmayacağımız bir pozisyon almalıyız.

 

Reiki Enerjisinin Faydaları Nelerdir:

 • Stresi azaltır
 • Gevşetir
 • Duygu ve düşünceleri dengeler
 • Uykuyu düzenler
 • Yaşam Enerjisini arttırır
 • Sevme kapasitesini arttırır
 • Akut ya da kronik rahatsızlıkları iyileştirir
 • Çakralarınızı dengeler
 • Tek başına kişisel ve spiritüel gelişim için kullanılabilir
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Hafıza, öğrenme ve zihinsel netliği arttırır
 • Bedenin doğal iyileşme sürecini aktive eder.
 • İçsel huzur ve denge duygularını arttırır.
 • Zihinsel ve duygusal yaraları iyileştirir, blokajları özer
 • İlişkilerinizi iyileştirir, derinleştirir, güçlendirir
 • Bedensel, zihinsel ve ruhsal düzeyde şifa verir.
 • Affetmeyi kolaylaştırır.
 • Ani fiziksel ya da ruhsal sorunların iyileşmesine yardımcı olur.
 • Şefkat duygusunu arttırır
 • Empati yeteneğini güçlendirir
 • Kabul duygusunu arttırır.
 • Birlik duygusunu arttırır.
 • Ameliyat veya kronik hastalıklardan iyileşme süresini hızlandırır.
 • Ağrıların ve hastalıkların fiziksel semptomlarının azalmasına yardımcı olur.
 • İlaçların yan etkilerini azaltır. (Örneğin, kemoterapi)

 

Reiki Nasıl Çalışır:

Reiki enerjisi aracılık etme (aktarma) yöntemi ile çalışır. Reiki verebilmek için bu enerjiye yetkili bir öğretmen tarafından inisiye edilmiş (uyumlanmış) olmak gereklidir. Bir kez inisiye olunduğunda, herkes Reiki aktarabilir. Reiki veren kişi, ara kablo/boru gibi enerjiyi aktarır. Reiki tek yönde akar. Reiki uygulayıcının taç (tepe) çakrasından girer ve ellerinde yoğunlaşarak alan kişiye geçer. İkisinin de ayaklarından bedenlerini terk eder.

✴ ✴ ✴

Gün içerisinde aktif olduğumuz zamanlarda (yürürken, konuşurken, çalışırken, vb.) beyin dalgalarımız beta, gama gibi frekanslarda olur. Bu frekanslar sempatik sinir sistemimizin aktif olduğu zamanlardır.

Uyuma, dinlenme, derin düşünme (meditasyon) vb. hallerinde olduğumuzda ise beyin dalgalarımız alfa, teta gibi frekanslarda olur. Bu zamanlar ise bedenimizde parasempatik sinir sistemimizin aktif olduğu, bedenimizin kendini yenilediği ya da tamirat yaptığı zamanlardır.

 

✴ ✴ ✴
 

Reiki enerji çalışmaları esnasında beyin dalgalarının alfa konumunda (oldukça gevşemiş bir bedensel hal) olduğu gözlenmiştir. Reiki enerjisi uygulaması esnasında beyin dalgalarımız otomatik olarak alfa konumuna geçer. Bu da parasempatik sinir sistemimizi devreye sokar. Beden reiki enerjisi ile aktive olan dinlenme hali sayesinde bağışıklık sistemini aktive ederek doğal bir şekilde iyileşme sürecini başlatır. Bu sebeple Reiki’ ye doğal şifa sistemi denmektedir. Ve yine bu yönü ile (bağışıklık sistemini aktive etmesi) Reiki özellikle kanser hastalarına ve kemoterapi tedavisi gören hastalara tavsiye edilmektedir. Yine bu özellikleri sayesinde; Reiki’ nin en belirgin özelliği doğal bir stres giderme, bağışıklığı sistemini aktive etme ve yaşam gücünü arttırma olarak özetlenebilir.

 

Birebir Bireysel Reiki Seansı (Terapisi) Nasıl Yapılır:

Uygulama ofisimizde ya da sizin ihtiyacınız olan kendi ya da özel talep edeceğiniz bir lokasyonda (örneğin eviniz, işyeriniz, vb.) yapılabilir.

Uygulama için; terapi yapılacak kişinin huzurlu ve rahat olacağı, rahatsız edilmeyeceği bir ortam oluşturulur. Kişinin tercihine göre uygulama esnasında hafif, rahatlatıcı bir müzik dinlenebilir.

Seansı alacak olan kişi rahat bir pozisyonda uzanır (Seansın ofisimizde olması durumunda masaj masası üzerine uzanılır. Sizin lokasyonunuzda yapılıyorsa, kanepe, yatak, koltuk, vb. imkânlar dahlinde kullanılabilir). Uygulama boyunca dilerse konuşabilir, uyuyabilir. (uzanma konusunda fiziksel bir engeli, rahatsızlığı olan kişiler oturarak da seansı alabilirler.)

Uygulayıcı kişinin bedenindeki temel çakra noktalarına nazikçe avuçlarını koyar ve Reiki enerjisi aktarır. Kişinin herhangi bir hastalığı var ise ek olarak hasta bölgeye de enerji aktarımı yapar.

 


NURANIYAT Yaşam Merkezi “Lokman Hekim”

Fitoterapi, Aromaterapi, Huzur, Şifa, Sağlık, Zayıflama, Kulunç, Göbek Düşmesi, Varisli, Refleksoloji, Kuru ve yaş kupa “Hacamat”, Medikal Masaj, Dokunma Sanatı “Yoga Masaj”, EFT, Zaman Çizgisi, Reiki, Kozmik Meditasyon, Bioenerji, Piramit Enerjisi, Tibet Kasesi, Sarkaç “Pandül”, Taş Kuvars Kristal

Subscribe
Bildir
guest
Bizi Değerlendirin
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Lütfen kopyalamayın!
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x