Kuru İncirin Faydaları

Kuru İncirin Faydaları

Kuru İncirin Faydaları

Bütün kuru meyvelerin saymakla bitmeyen faydaları ayrıca kilo vermeye yardımcı özelliği olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak bunların içinde kuru incirin faydalarının yeri en önlerdedir. Saymakla bitmeyecek faydalara sahip olan kuru incir, şifalı bitkiler arasında önemli bir yere sahiptir. Ayrıca bize lezzetli bir abur cubur da olabilir. Televizyonun karşısında otururken, hatta işteyken, dışarıda gezerken çantamızda taşıyıp gündelik yaşantımızda da atıştırmalık olarak kullanabileceğimiz bir kuru meyvedir.

Diğer besinlerden çok daha kolay sindirilen kuru incir, hazımsızlık problemi içinde birebirdir. Çok yüksek oranda kalsiyum ve fosforu içinde barındırır. Böylece diş ve kemik yapısını güçlendirmiş olur. Ayrıca süt içemeyenler için de kalsiyum alabilmeleri için bir seçenek olarak kendini gösterir.

Yağlı, tuzlu yüksek kalorili yiyecekler nedeniyle vücuda giren kolesterolün kana karışmasını engeller. Böylece daha sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmayı kolaylaştırır.

Kanserli hücrelerin ölmesine yardımcı olur. Kanser hastalığını yenmek için ve kanser hastalığına yakalanmayı önlemek için çok önemli bir yardımcıdır. Ayrıca bedeni vücuda giren bakterilere karşı korur. Hastalıklara karşı vücudumuzun savunmasız hale gelmesini önler.

Gelişim çağındaki çocukların büyüme hormonu salgılamasına yardımcı olmakta kuru incirin faydaları arasındadır. Bunun nedeni ise sadece 2 adet kuru incir meyvesi, kalsiyum değeri bakımından 1 bardak süt ile eşdeğerdir.

Demir ve c vitamini açısından da oldukça zengindir. Hamile kadınlar içinde oldukça önemli olan bu meyve, menopoza giren kadınlarda da olumlu etkiler yaratmaktadır. Kısacası kuru incirin faydaları saymakla bitmez. Her derde deva olan bu meyve, sadece hasta olanlar için değil, hastalıklara karşı savaşmak ve vücudu zinde tutmak için de büyük önem taşır.


Kaynak: Nuraniyat
Teknik Destek: seodanisman
Edited by: Tıbb-ı Nebevî Uzmanı

Subscribe
Bildir
guest
Bizi Değerlendirin
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Lütfen kopyalamayın!
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x