Kalp Sorunlarına Alternatif Yaklaşımlar

Kalp Sorunlarına Alternatif Yaklaşımlar

Modern tıp kalp hastalığı tedavisinde yüksek riskli bir prosedür olan kalp nakline güvense de bu radikal metottan genellikle kaçınılabilir.

Kalp Krizini Ellerinizle Durdurmak

Dallas, Teksas’taki Institute for Better Health Başkanı Glenn King’e göre vücudumuzun belirli noktaları vardır ve bunlara “Enerji Küre Noktaları” denir. Bu noktalara nazikçe parmaklarınızla bastırdığınızda kalp krizini veya başka ciddi problemleri durdurabilirsiniz. King, az bilinen, Asya kökenli bir sağlık sistemi olan Ki-Iki-Jutsu’nun, Amerika’daki öncü uygulayıcılarındandır. Bu kelimenin anlamı “yaşam nefesi”dir. Bu sağlık sistemi “parmaklar yoluyla yapılan ve tıkanıklıkların veya yavaşlamaların açılması yoluyla vücudun kendi gücüyle kendisini tedavi etmesini sağlayan bir terapi”dir. Qi veya chi olarak bilinen vücut enerjisi geleneksel Çin tıbbına göre vücuttaki belirli meridyenlerde akar. Meridyenler üzerindeki belli noktalara bastırarak, enerji yoluyla, nöbetleri, kalp krizlerini ve diğer ciddi sağlık sorunlarını durdurabilirsiniz.

Eğer kalp krizi geçiren birini görürseniz, göğüs bölgesindeki beşinci omura (kürek kemiklerinin sırtta en belirgin olduğu noktaların ortası) sağ elin parmak uçlarıyla bastırın ve diğer elinizle, kalp krizi geçiren kişinin sol elinin serçe parmağını tutun. “Bu hareket gelişmekte olan kalp krizlerini durdurmuştur” der King. Ortalama olarak bu süreç kalbin durması sürecine girmiş bir kişinin, hiçbir aritmi belirtisi veya ağrı olmayan bir hale gelmesini 2-4 dakikada sağlar. King’in belirttiği üzere bu sonuçlar kalp uzmanları tarafından da onaylanmıştır.

Kalp Nakline Karşı Bir Başarı Hikayesi, Modern tıp kalp hastalığı tedavisinde yüksek riskli bir prosedür olan kalp nakline güvense de bu radikal metottan genellikle kaçınılabilir. Dr. W. Lee Cowden 45 yaşında zatürree geçiren ve kalbi büyümüş bir doktorun vakasını anlatıyor. Ejeksiyon fraksiyonu testi yapıldığında (her kalp atışında kalpten çıkan kanın yüzdesini ölçer) kalbi içerdeki kanın sadece %16’sını dışarı atabilmekteydi (normal değer %60’dır) ve doktoru tek umudunun kalp nakli yaptırmak olduğunu söylemişti. Dr. Cowden’ın ofisine geldiğinde nefes nefese kalmadan odanın bir ucundan diğerine yürüyemiyordu.

Dr. Cowden hemen hastayı bir detoks programına soktu. Bu programda vejetaryen beslenme ve üç günlük meyve-sebze suyu orucu ve sarımsak bulunuyordu. Ayrıca koenzim Q10, C vitamini, magnezyum, B kompleks vitamin, eser mineraller, omega-3 yağ asitleri, lorik asit, karnitin içeren bir takviye programı uyguladı. Bunların yanında antiviral bitkiler olan sarı kantaron, Pfaffia paniculata ve Lomatium dissectum kullandı. 3 ay içinde hasta günde 16 km koşabiliyordu ve ejeksiyon fraksiyon testi tekrarlandığında değeri %30’a çıkmıştı. Şimdi haftada 60 saat çalışıyor ve günde 16 km koşmayı sürdürüyor.


Kaynak: Nuraniyat
Teknik Destek: seodanisman
Edited by: Tıbb-ı Nebevî Uzmanı

Subscribe
Bildir
guest
Bizi Değerlendirin
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Lütfen kopyalamayın!
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x