Eterik Beden

Eterik Beden

Eterik Beden Nedir:

Eterik beden 1900’lerin başında keşfedilmiş ve gelştirilerek günümüze ulaştırılmış kavramdır. Kısaca fiziksel bedenin enerji alanı olarak tanımlanır. Bir diğer ismi ile anmak gerekirse enerji bedeni de diyebiliriz. Bazı kaynaklarda eterik beden olarak geçebildiği gibi bazı kaynaklarda da enerji bedeni olarak anılır. Beş enerji sisteminin temelini oluşturur. İç fiziksel beden olarak da adlandırılan, boyut ve şekil bakımından fiziksel vücutla benzerlik gösterir. Auranın ilk ve en alt katmanıdır. Eterik beden fiziksel bedenin enerji sistemi olduğundan diğer enerji sistemlerine kıyasla çok yoğun bir enerjiye sahiptir. Enerji bedeninin çıplak gözle doğrudan görülmesi mümkün değildir. Fiziksel beden ile yüksek enerjili beden arasında aracı görevi yapar ve fiziksel dünyanın ötesindeki dünyaya açılmamızı sağlar. Aynı zamanda fiziksel bedeni sağlıklı, dinç tutmaya ve hastalıklardan korumaya yardımcı olur.

Eterik Enerji Bedenin Özellikleri:

Eterik enerji bedenin temel özelliği fiziksel bedene yaşamsal faaliyetlerin sürekliliği için enerji sağlamasıdır. Eterik enerji sistemi diğer enerji sistemleriyle daima bağlantı içindedir. Duygusal enerji sistemi, zihinsel enerji sistemi ve eterik enerji sistemi her zaman birbiriyle iletişim halindedir. Enerji bedeninin uyku ve astral seyahat sırasında vücuttan ayrılır. Ölümün gerçekleşmesi ile birlikte vücuttan tamamen uzaklaştığı gözlemlenmiştir.

Hastalıkların erken teşhis edilmesi için yapılan testlerde hastalığın belirlenmesi çoğunlukla uzun zaman alır. Uzman ve eğitimli kişiler tarafından eterik enerji sistemi incelenen kişilerin sağlık durumu günümüz teknolojisiyle birlikte daha kolay tespit edilir hale gelmiştir. Elbette bu durum suiistimal edilmeye çok açık bir konudur. Hastalanacağınızı iddia eden kişinin öncelikle doğru eğitimleri almış bir profesyonel olduğuna emin olunması gerekir. Eğitimsiz kişilere bu konuda fırsat verilmemelidir. Sağlıklı bir insanın eterik bedensel genişliği 15-20 cm aralığında değişkenlik gösterir. Enerji bedeni güçlü ve sağlıklı bir bireye yirmi cm’den fazla yaklaşıldığında, yaklaşan kişi kendini huzurlu hissetmeye başlar. Bunun sebebi kişinin etrafına da pozitif enerji yayıyor olmasıdır.

 

Eterik Enerji Bedenini Oluşturan Bölümler:

Eterik alanı oluşturan iki bölüm bulunur:

  • İlk kısım eterik çiftten oluşur. Bu eterik çift, hücreden organa kadar vücudun kopyası gibidir. Aynı zamanda vücutta bulunan çakraları ve enerji kanallarını içerir.
  • İkinci kısım ise auradan oluşur. Kişinin vücudunu çevreleyen elektromanyetik alana aura denir. Her yaşta kişinin aurası bulunur. Aura sayesinde kişinin karakteristik yapısı, geçmiş yaşamı, geleceği ve şimdiki duygu değişimi hakkında bilgi sahibi olmak mümkündür. Auranın renkleri, parlaklığı ve hareketleri kişinin ruhsal değişimleri hakkında bilgi edinmeyi sağlar.

Enerji Bedeninde Prana:

Prana bizi güçlendiren yaşamsal kaynak olarak tanımlanır. Prananın enerji bedenindeki akışı ile vücuttaki kan dolaşımı oldukça benzerlik gösterir. Eterik enerji bedeninde prananın akışı biyoplazmik meridyenler ile gerçekleşir. Bu merdiyenlerin de kendine ait düzeni vardır. Düzenin sağlanması ve düzenli enerji akışının oluşturulması durumunda fiziksel beden enerjiyi emer ve vücuda dağıtır. Enerji bedeninin hasar görmesi fiziksel bedenin de zarar görmesine sebep olur. Enerji bedeni, fiziksel beden ile birbirine tam bağımlıdır ve fiziki bedenden ayrılmaz dört boyutlu enerji varlığıdır.


NURANIYAT Yaşam Merkezi “Lokman Hekim”

Fitoterapi, Aromaterapi, Huzur, Şifa, Sağlık, Zayıflama, Kulunç, Göbek Düşmesi, Varisli, Refleksoloji, Kuru ve yaş kupa “Hacamat”, Medikal Masaj, Dokunma Sanatı “Yoga Masaj”, EFT, Zaman Çizgisi, Reiki, Kozmik Meditasyon, Bioenerji, Piramit Enerjisi, Tibet Kasesi, Sarkaç “Pandül”, Taş Kuvars Kristal

Subscribe
Bildir
guest
Bizi Değerlendirin
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Lütfen kopyalamayın!
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x