Cinsel İsteği Artıran Yiyecekler

Cinsel İsteği Artıran Yiyecekler

Daha iyi bir cinsel hayat için çözümler mutfağınızda olabilir.

Vücudumuzun enerjisi yediğimiz yiyeceklerden gelir. Dolayısıyla ne yediğimiz vücudumuzun tepkilerini birebir etkilemektedir. Nasıl ki zindelik, güzel bir cilt veya sağlıklı saçlar için belirli diyet ipuçları varsa iyi bir cinsel hayat ve cinsel isteğin artması için de faydalı öneriler mevcuttur.

İşte yatak odasında mutluluk için mutfakta bulunması gerekenler:

Kırmızı Biber: Kırmızı biber cinsel hayata baharat katabilir. Bu acılı sebze kan akışını artırır, bu da gerekli vücut bölgelerine daha çok kan gitmesini sağlar. Aynı zamanda fiziksel hissiyatı da artırabilir.

✦ ✦ ✦

Avokado: Azteklerin, avokado ağaçlarına, “testis ağacı” diye lakap takması boşuna değilmiş. Bu yiyecekteki folik asit ve potasyum hem erkeklerde hem kadınlarda cinsel zevki artırır.
Çiğ Kakao: Çiğ kakao tanelerinde bolca feniletilamin bulunur, bu da seks sırasında salgılanan hormondur.

✦ ✦ ✦

Kurt Üzümü: Goji meyvesi ya da mutluluk meyvesi olarak da bilinen bu meyve, insan libidosunu artırma yeteneğine sahiptir. Asya ülkelerinde bu meyve geleneksel olarak erkeklerin ve kadınların isteğini artırarak, cinsel bir yardımcı olarak kullanılır. Kurt üzümü hem erkeklerde hem kadınlarda iyi bir seks hayatı için gerekli olan testosteron seviyesini artırır.

✦ ✦ ✦

Kabak Çekirdeği: Kabak çekirdeğinde, erkeklerde testosteron üretimini artıran, kadınlarda cinsel isteği devam ettiren çinko bulunur. Kabak çekirdeğinde aynı zamanda bir esansiyel yağ asidi olan omega 3 bolca bulunur. Bunlar prostaglandin adlı cinsel sağlıkta önemli olan hormon benzeri bir maddenin öncülüdür.

✦ ✦ ✦

Sarımsak: Keskin bir kokusu olsa da sarımsak eski zamanlardan beri güçlü bir afrodizyak olarak bilinir. Çinliler ve Hintliler cinsel problemleri çözmek için sarımsağı önerirdi; halen daha da medikal sistemleri seksi geliştirmek için sarımsağı kullanır.

✦ ✦ ✦

Kereviz: Cinsel uyarılmayı artırmak için mükemmel bir gıda olarak bilinir.

✦ ✦ ✦

Maca: Bu bitki Peru’nun doğal Viagra’sı olarak bilinir. Turp benzeri bir kök olan maca’nın kullanımı Peru geçmişinde İnka’lara kadar uzanır. Bu kültürlerde maca, gücü, dayanıklılığı, enerjiyi, doğurganlığı ve libidoyu artırmak için kullanılmıştır.

✦ ✦ ✦

Karpuz: Karpuz gibi gıdalar cinsel isteği doğal olarak artırabilir. Karpuzun içi ve kabuğu sitrülin denen, hem cinsel isteğe hem de kalbe faydalı bir kimyasal içerir.

✦ ✦ ✦

Zencefil: Kan akışını artırır, özellikle de cinsel organlara doğru. Aynı zamanda vücudu ısıtır ve sarımsaktan çok daha güzel kokar.


NURANIYAT Yaşam Merkezi “Lokman Hekim”

Fitoterapi, Aromaterapi, Huzur, Şifa, Sağlık, Zayıflama, Kulunç, Göbek Düşmesi, Varisli, Refleksoloji, Kuru ve yaş kupa “Hacamat”, Medikal Masaj, Dokunma Sanatı “Yoga Masaj”, EFT, Zaman Çizgisi, Reiki, Kozmik Meditasyon, Bioenerji, Piramit Enerjisi, Tibet Kasesi, Sarkaç “Pandül”, Taş Kuvars Kristal

Subscribe
Bildir
guest
Bizi Değerlendirin
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Lütfen kopyalamayın!
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x