Cinsel ilişkide yapılan en büyük hata

Cinsel ilişkide yapılan en büyük hata

Cinsel ilişkide yapılan en büyük hata! Zevki yarı yarıya düşürüyor

Ten uyumunun yüksek olduğu bir cinsel ilişki, şüphesiz kusursuza yakın ilerler ancak hafife alınan ve görmezden gelinen bazı hatalar, zamanla çiftlerin cinsel ilişkiden aldığı zevki yarı yarıya düşürebilir. İşte cinsel ilişkide en sık yapılan hatalar:

Konuşmaktan çekinmek:

Cinsellik hakkında konuşmaktan korkmayın. Her bireyin farklı zevkleri ve erojen noktaları vardır.

Partnerinizin nelerden daha çok haz duyduğunu sormadan bilemezsiniz. Sormak, deneme yanılma metodundan daha kesin çözüm sunar.

Partnerinize neyden haz alıp neyden almadığını sormanız, ona kendisini değerli hissettirir.

Sadece tek taraflı düşünmek

Cinsel hayatınızda, iki tarafın da tatmin olduğundan emin olmalısınız. Ama bu, partnerinizi rahatlatmayı görev olarak görmek demek değildir.

İki tarafta ilişkiden zevk almalı ki aradaki bağlar ve aşk sağlam kalsın. Karşı tarafın isteklerini görmezden gelmeyin.

Hijyeni önemsememek

Bir bireyi ilişkiden soğutacak sağlam sebeplerden biri hijyenin gözardı edilmesidir. Cinsel deneyim öncesinde duşunuzu alın, dişlerinizi fırçalayın ve temiz olduğunuzdan emin olun. Aynı zamanda, bu size de özgüven verecektir.

Ön sevişmeyi kısa tutmak

İki tarafında cinsel ilişkiye hazır olması için ön sevişmeyi uzun tutmalısınız. Tutkunuzu ve şehvetinizi canlı tutmak ön sevişmeyle doğru orantılıdır.

Bir tarafın baskın, diğer tarafın pasif olmas
Cinsel ilişki iki tarafında birbirine en yakın hissettiği andır. İki taraf da üstüne düşeni yapmalı, her şeyi karşı taraftan beklememelidir. İsteksiz durmayın, bu durum karşı tarafın da motivasyonunu düşürür.

Hisleri dizginlemeye çalışmak

Bu daha çok kadınların ne yazık ki toplum algısının yönlendirmesiyle yaptığı bir şeydir. İstekli olmanız yanlış bir şey değildir.

Tabuları yıkın. Kendinize cesaretiniz olsun ve cinsel ilişkiyi başlatmaktan çekinmeyin. Bu tutumunuz, erkeğin kendisini iyi hissetmesini sağlayacak ve ona özgüven verecektir.

Karşı tarafı yönlendirmek

Bu tutum da genellikle erkeklerin yaptığı bir şey. Eşini yönlendirmek, emir cümleleri kurmak, kelime seçimine dikkat etmemek gibi durumlar cinsellikten çok çabuk soğutabilir. Bu gibi şeylerden kaçının.

Kısıtlayıcılık

Elbette ki istemediğiniz şeyler vardır ve yapıp yapmamak konusunda da özgürsünüz. Ama belli başlı şeyler esnetilebilir.

Mekanı sadece yatak odasıyla sınırlamayın. İlişkinize katacağınız yeni bir şey, size farklı bir heyecan ve deneyim olarak geri dönecektir. Yeniliklere açık olun.

Subscribe
Bildir
guest
Bizi Değerlendirin
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Lütfen kopyalamayın!
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x