Kırıkkale,Türkiye
0531 914 59 64
info@nuraniyat.com

Celalet Duası

Celalet Duası


Celalet Duası – Hazreti Abdülkadir-i Geylâni (Kuddise Sirruhû)

دعاء الجلالة:

اللهُمَّ إنّي أسألكَ بسرِّ الذات ، وبذاتِ السِّر ، هوَ أنتَ ، وأنتَ هوَ ، احتجبتُ بنور الله ، ونورِ عرشِ الله ، بكُلِّ اسمٍ لله ، منْ عدوّي وعدوّ الله ، بمائةِ ألفِ لا حولَ ولا قوةَ إلا بالله ، ختمتُ على نفسي وعلى ديني وعلى كُلِّ شيءٍ أعطانيهِ ربّي ، بخاتَمِ اللهِ المَنيع ، الذي ختمَ بهِ أقطارَ السّماواتِ والأرضِ ، وحَسْبُنا اللهُ ونِعمَ الوَكيل ، نِعمَ المَولى ونِعمَ النَّصير ، وصلّى اللهُ على سيِّدنا مُحمدٍ وعلى آلهِ وأصحابهِ وسلَّمَ أجْمعين .

✴ ✴ ✴

Bismillâhir rahmânir rahîm

Allâhümme inni eselüke bisırri’z zâti ve bizâti’s sırrı hüve ente ve ente hüve ihtecebtü binurillâhi ve binuri arşıllâh. Ve bikülli ismin lillâhi min aduvvi ve aduvvillâh. Bimâeti elfi la havle vela kuvvete illa billâh. Hatemtu alâ nefsî ve alâ dinî ve alâ külli şey’in a’tanîhi Rabbi bihâtemillâh. Elmenîillezî hateme bihi ektare’s semavâti velardi ve hasbunâllâhi ve ni’mel vekili ni’mel Mevlâ ve ni’mennasir. Ve sallallâhu alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihi ve ashâbihi ve sellemecmain.

✴ ✴ ✴

Meal

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla

 

Allah’ım! Zatının sırrı ve sırrının zatı için senden istiyorum. O sensin ve sen de O. Allah’ın nuru ile Allah’ın arşının nuru ile ve Allah’ın bütün isimleriyle örtünüp, düşmanlarımdan ve Allah’ın düşmanlarından korundum.

 

Yüz bin kere lâ havle velâ kuvvete illa billah. (Güç ve kuvvet ancak Allah’tandır.) Allah’ın gökleri ve yeryüzünü mühürlediği mührüyle kendimi, dinimi ve Rabbimin bana verdiği her şeyi mühürledim. Allah bize yeter. O ne güzel vekildir, ne güzel Mevla ve ne güzel yardımcıdır. Allah celle celaluhu, Efendimiz Muhammed’e, onun ailesine ve ashabına salât ve selam etsin.


Kaynak: El-Füyuzatü’r-Rabbaniyye fi’l-measir ve’l-Evradü’l-Kadiriyye

Lütfen bu sayfayı sevdiklerinizle paylaşın

guest
İsteğe bağlı, önemli değil
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
NURANIYAT
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x