Çakraları arındırma ve şarj etmek

Çakraları arındırma ve şarj etmek

Yedi çakra nedir:

Çakra kelimesi Sanskritçe’de ‘tekerlek’ anlamına gelir ve süptil bedende (enerji bedenimizde) yer alan enerji merkezlerini ifade eder, 7 temel enerji merkezi bulunur ve bu noktalar çakralar olarak ifade edilir. Çakralar, enerjinin bedende sağlıklı bir şekilde dolaşmasını ve işlev görmesini sağlar, çakralar sağlıklı bir şekilde çalıştığında ruh-zihin-beden dengesi sağlanabilir. Her bir çakra, bedende belirli organları ve bazı duyguları temsil ederler. Çakraların sağlıklı çalışması için yoga ve meditasyon pratikleri ile bu çakralara odaklanarak enerjinin sağlıklı bir şekilde akmasına yardımcı olunabileceği biliniyor. Detaylı ve teknik terimlerle dolu açıklamalar kafanızı karıştırıyorsa ve çakralarla ilgilenmeye veya çalışmaya başlamayı düşünüyorsanız, bu rehberde hangi çakranın nasıl çalıştığını ve ne işe yaradığını keşfedebilir, kendiniz için basit bir çalışma programı çıkarabilirsiniz.

Çakralarınız açık mı:

Çakralar bedenimizdeki ana enerji giriş çıkış merkezleridir. Çakralarda tıkanıklık ya da dengesizlik olduğunda para, bolluk bereket, ilişkiler, sağlık, cinsellik başta olmak üzere hayatımızda da pek çok konuda tıkanıklık ve dengesizlik yaşarız. Çakralarımızdaki enerji düzgün ve dengeli olduğunda hem dünyaya hem de ilahi enerjiye aynı anda bağlanır, hem besler hem de besleniriz.

Son zamanlarda bitkinlik, dengesiz ruh hali, kendinize yabancılık gibi sorunlar yaşıyorsanız sebebi vücudunuzdaki enerji akışı dengesizliği, yani çakralarınızın doğru çalışmaması olabilir.

 

 

Çakralar ve detayları

1. Kök Çakrası

Konusu var olmadır, aile içi ilişkiler, kilo, özgüven ve erkeklerde cinsel konuları yönetir. Yaşama bağı, yaşam sevincini yönetir. Kök çakranız dengelendiğinde ve açıldığında yakın ilişkilerinizde, cinsellikle ilgili konularda ve dünyanın bereketiyle beslenme konusunda ilerleme kaydedersiniz, Kök çakra sağlıklı çalıştığında daha özgüvenli ve köklenmiş hisseder, kendi ayaklarımızın üzerinde güvenle dururuz. Hayatta kalma içgüdümüz, para ve gıda ile ilişkimiz kök çakra konularıdır. Kök çakra bloke olduğunda ve sağlıklı çalışmadığında ise güvensiz hisseder, hayatta adımlar atmaktan çekiniriz.

 

Bulunduğu yer: Omurganın ucu, kuyruksokumu bölgesi

Renk: Kırmızı

Sembol: Dört yapraklı nilüfer çiçeğidir

Element: Toprak

Ses: Lam

Uygun çalışma: Bağdaş kurarak yere oturun veya ayaklarınızı yere sağlamca basarak ayakta durun. Dikkatinizi alt karın bölgenize, kuyruksokumunuza getirin. Burada yoğun kırmızı bir renk hayal edin ve bu bölgeyi, çevresini rahatlatıp gevşetmeye odaklanın. Yürüyüş yapmak, yalın ayak yürümek, dans etmek, doğada zaman geçirmek de kök çakrayı besleyen ve dengeleyen çalışmalardır. Yoga asana pratiğinize Ağaç Pozu (Vrksasana), Malasana ve Upavishtha Konasana gibi pozları dahil edebilirsiniz. Lam sesini kullanmak da önerilir.

Olumlamalar: Güçlüyüm, kökleniyorum, güvendeyim, bedenimle bağlantım tam.

2. Sakral Çakrası

Konusu yaratıcılıktır. Para yaratma becerimizi, kadındaki cinselliği, doğurganlığı, hayatımızdaki fırsatları görmeyi ve neşeyi yönetir, Başkalarıyla ve kendimizle ilişkilerimiz, duygularımız, yaratıcılığımız ve cinsel enerjimiz ile ilgilidir. Sağlıklı çalıştığında ilişkilerimizde özgür ve güvende hisseder, hayattaki zevklerin tadını çıkarırız.

Sakral çakranız dengelendiğinde ve açıldığında bolluk bereket, ilişkiler, cinsellik, samimiyet ve aşk konularında ilerleme kaydedersiniz, Sakral çakra bloke olduğunda ise suçluluk duygusuyla hareket eder, ilişkilerimizi dengelemekte güçlük çekeriz. Yaşamdan zevk almak zorlaşır. Doğurganlık ve yaratıcılık enerjisi de azalacağından kendimizi tıkanmış, içe kapanmış ve tükenmiş hissdebiliriz. Suçluluk duygusu arttığında, özellikle cinsellikten keyif almak imkansız hale gelebilir. Üreme organları, doğurganlık ve boşaltım sistemlerimiz ikinci çakra ile ilişkilidir.

 

Bulunduğu yer: Göbek deliğinin iki parmak altında yer alır

Renk: Turuncu

Sembol: altı yapraklı nilüfer çiçeği

Element: Su

Ses: Yam

Uygun çalışma: Bağdaş kurarak oturup karın bölgesinde yoğun bir turuncu renk hayal edin ve bu bölgeyi serbest bırakmaya çalışın. Turuncu renk kıyafetler giymek ya da eşyalar bulundurmak, turuncu renkli gıdalar tüketmek faydalı olacaktır. Kalçaları hareket ettirecek şekilde dans etmek de uygun bir sakral çakra çalışmasıdır.

Olumlamalar: Bedenimin içinde rahatım, kendime saygılıyım. Hazzı hak ediyorum, bedenimi seviyorum. Yaratıcı gücümle bağlantı halindeyim.

3. Solar Pleksus Çakrası

Konusu güç ve güvendir. Özgüven, özsaygı, güçlü olma, cesaretle ortaya çıkma, parlama konularını yönetir, Solar pleksus çakranız açılıp dengelendiğinde enerjinizi ve gücünüzü verimle ve güvenle kullanabilirsiniz, ve Üçüncü çakra dengede olduğunda ise sezgilerimiz daha kuvvetlidir, öfkeyle ve karmaşık duygularla baş etmek daha kolaydır, daha esnek ve güçlü hissederiz, Bu çakrada tıkanıklıklar varsa alt çakradan cinselliği ve üst çakradan sevgiyi birleştirmekte zorluk yaşarsınız, ve İçsel güç merkezimiz kapalı olduğunda ve dengesiz çalıştığında risk almaktan korkar, kendimize güvenmekte güçlük çekeriz, Otonom sinir sistemi, pankreas, karaciğer ve sindirim sistemimiz de bu çakra ile ilişkilidir.

 

Bulunduğu yer: Karında, göbek deliğinin üst kısmında, üst abdomende yer alır.

Renk: Güneşten esinlenilen sarı renk cesaret, güç

Sembol: sekiz yapraklı nilüfer çiçeğidir

Element: Ateş

Ses: Ram

Uygun çalışma: Güneş ışığına maruz kalmak, güneşli günlerde dışarıda zaman geçirmek ve güçlendirici egzersizler yapmak solar pleksus çakra için uygun çalışmalardır. Özellikle egzersiz programınıza karın çalışmalarını dahil edebilir, yoga asana pratiğinize karın merkezini hareketlendiren navasana, dhanurasana gibi duruşlar ekleyebilirsiniz. Sarı renk kullanmak da karın çakrası için uyarıcıdır.

Olumlamalar: Kendi gücüme sahibim, kendimi onurlandırıyorum. Güçlü ve cesurum. Başarılarımla gurur duyuyorum. Kendim için en iyisini seçiyorum.

 

4. Kalp Çakrası

Konusu sevgidir. Sevgi alma, sevgi verme, şefkat, duygusallık, dokunma, affetme konularını yönetir. Kalp çakrası dünyaya ait enerjilerle ilahi enerjilerin birleştiği yerdir, bu çakra açılıp dengelendiğinde dünyanızı değiştirecek derecede kalp enerjisine sahip olursunuz. İnsan ilişkilerinde ahenk sağlar, birleştirici ve uyumlu hale gelirsiniz, Kalp çakrası maddi yaşamı simgeleyen alt çakralar ve ruhsal yaşamı simgeleyen üst çakralar arasında bir köprü gibidir. Sevgiyi alma ve verme kapasitemiz ile ve doğrudan kalp ile ilişkilidir. Dördüncü çakra bloke olduğunda, kendimizi dünyaya açmakta, sevgiyi kabullenmekte ve affetmekte zorlanırız. Kalp çakrasının iyileşmesi ve doğru çalışması, geçmiş yaralarımızı şifalandırmak için de önemlidir.

 

Bulunduğu yer: Göğüs bölgesi

Renk: Yeşil

Sembol: 10-12 yapraklı nilüfer çiçeği

Element: Hava

Ses: Yam

Uygun çalışma: Sırt üstü yüzmek, kalp açıcı olan ustrasana, urdhva mukha svanasana ve benzeri asanaları yoga pratiğine dahil etmek kalp çakrasını uyarır. Derin nefes çalışmaları, elleri göğüs kafesinin üzerine koyarak ve kalp bölgesine odaklanarak yapılan meditasyonlar da etkili olacaktır.

Olumlamalar: Sevgiye açığım, kendimi ve başkalarını affediyorum. Dünya ile sevgi dolu bir bağlantı içerisindeyim. Doğa ile birin. Huzur içerisindeyim.

5. Boğaz Çakrası

Konusu ifade, işitme, konuşma, tatma ve koklamadır. Kendini ifade etme, yazılı ya da sözlü olarak iyi iletişim konularını yönetir, Sağlıklı iletişimi ve dürüstlüğü ifade eder. Bu çakranız açıksa kendinizi iyi ifade eder, sağlıklı iletişim kurarsınız. Açık sözlü olmaktan korkmazsınız. Temsil ettiği zıt kavram yalandır. Kendinizi açıkça ifade etmekte zorlanıyorsanız boğaz çakranızdaki blokajın giderilmesi gerekiyor olabilir. Ses telleri, guatr, tiroid, boyun ağrısı bu çakra ile temsil edilir.

 

Bulunduğu yer: Boğaz

Renk: Mavi-turkuaz

Sembol: On altı yapraklı nilüfer çiçeği

Element: Ses

Ses: Ham

Uygun çalışma: Ses çıkarmak, şarkı söylemek boğaz çakrasını uyarır. Boğaz bölgesini açan yoga pozları, sesli meditasyonlar boğaz çakrasını dengelemek için yapılabilecek çalışmalardır.

Olumlamalar: Kendimi güvenle ifade ediyorum. Sesim gür ve güçlü. Gerçeği söylüyorum. Duygularımla bağlantıdayım, paylaşmaya hazırım.

6. Üçüncü Göz Çakrası

Konusu duru görü, sezgiler, medyumik güçler, imgeleme, odaklanma, farkındalık, idrak ve muhakemedir. Hayal gücümüzü, imgeleme ve odaklanma yeteneğimizi, sezgilerimizi yönetir, Açık ve dengeli olduğunda ilahi rehberlik alabiliriz. Beş duyunun ötesinde algılamamız artar. Sezgilerinizin hayat yolunda sizi yönlendirmesine izin verirsiniz. Her bakımdan farkındalığınız artar. Hayat amacınızı görmek ve anlamak ve bu hayat amacını yaşamak üçüncü göz bölgesindeki dengeli enerjilerle mümkün olur, altıncı hissimiz ile ilişkilidir ve diğer çakraların işlevlerini de etkiler. Doğru çalıştığında sezgilerimize göre hareket edebilir, olaylara geniş bir perspektiften bakabiliriz. Epifiz bezi ile de bağlantıda olan altıncı çakra kapalı olduğunda, aşırı mantıklı düşünmeye eğilimli oluruz ve kolaylıkla güvenemeyiz, Alın çakrası sağlıklı çalışan kişiler maddi ve manevi dünya arasında denge kurabilirler. Hayattaki pek çok olayın iç yüzünü göremeyip yanıldığınızı, sıklıkla hatalı kararlar aldığınızı düşünüyorsanız alın çakranızda blokaj olabilir. Bu çakra tıkalı olduğunda baş ağrısı, sinüzit, görme ve işitme kaybı gibi sorunlar görülebilir.

 

Bulunduğu yer: İki kaşın ortası.

Renk: Çivit mavisi

Sembol: yüz yapraklı nilüferdir çiçeği

Element: Işık

Ses: Om

Uygun çalışma: Sukhasana, basit meditasyon oturuşu altıncı çakra için faydalıdır. Bu pozda durup dikkati alın bölgesine getirerek meditasyon yapılabilir. Rüyaları takip etmek, çivit mavisi eşyalar kullanmak da altıncı çakrayı destekleyecektir.

Olumlamalar: Evrenin bilgeliği ile bağlantı halindeyim. Sezgilerime güveniyorum. Başkalarının bilgeliğini dinliyor ve içimdeki bilgeliğe güveniyorum. İlhama açığım.

 

7. Taç Çakrası

Konusu kutsallık, sonsuzluk, ilahi olanla bağlantıdır. İlahi enerjilerin ve koşulsuz sevginin, birlik duygusunun bedene giriş noktasıdır. İlahi gücü, ilahi desteği ve ilahi sevgiyle olan ilişkimizi yönetir. Bu çakra açık ve dengeli olduğunda yalnızlık duygusu ortadan kalkar, ölüm korkusu sona erer, dini inançların engelleyici duvarları ortadan kalkar ve Yaradan’ın bir kıvılcımı olduğunuzu ve parlamayı hak ettiğinizi hissedersiniz, Bloke olması durumunda fiziksel dünyaya, maddi konulara aşırı bağlılık görülür. Öğrenmede güçlük çekmek, kendine yabancılık gibi problemler yaşıyorsanız taç çakranızın enerjisi doğru çalışmıyor olabilir.

 

Bulunduğu yer: Başın tepesi.

Renk: Menekşe moru

Sembol: bin yapraklı nilüfer çiçeği

Element: Kozmik enerji

Ses: Om

Uygun çalışma: Düzenli meditasyon yapmak, tepe çakra için en uygun çalışmadır. Kendi inancınıza göre dua etmek, basitçe savasana pozunda uzanıp bedeni serbest bırakmak tepe çakrayı dengelemek için idealdir.

Olumlamalar: İlahi olanla bağlantı halindeyim. Sezgilerime, içgörüme güveniyorum. Doğa ile birim ve ilahi bilgeliğe tamamen açığım.

 

 

Çakralar şu şekilde açılır::
1. Kök Çakrası
2. Sakral Çakrası
3. Solar Pleksus Çakrası
4. Kalp Çakrası
5. Boğaz Çakrası
6. Üçüncü Göz Çakrası
7. Taç Çakrası

Seansa gelmeden önce yapmanız gereken hazırlıklar:

 1. Bioenerji seansı yapılan gün, hayvansal gıda perhizi yapılması.
 2. Seansa gelmeden önce bileğinin içine sıcak su doldurun üstüne bir su bardağı kaya tuzu ve bir su bardağı elma sirkesi karıştırıp ayaklarınızı yarım saat bekletin.
 3. Seansına gelen kişi üzerinde metal eşya (yüzük – kolye – bilezik vs.) bulundurmamalı.
 4. Bedeninizden sağılacak olan negatif enerjinin çıkış yaptığı yerler parmak uçlarınız ve ayak tabanınızdır.
 5. Mideniz rahat ve hazım işlemini tamamlamış durumda olsun. Dolu bir mideyle seansa başlamayınız. Ya da açlıktan mideniz kazınır durumda da olmasın.
 6. Üzerinizde sizi sıkmayan rahat bir giysi olmalıdır. Elbisenizin yakası, kemeri vs. sizi sıkar durumda olmasın.
 7. Rahat olabileceğiniz bir yatağa uzanınız. Yatış şekliniz serbesttir, yeter ki rahat olunuz. Sadece elleriniz vücudunuza ve ayaklarınızın birbirine değmemesine dikkat ediniz.

Artık seans için hazırsınız.

 1. Niyet cümlesi: Allahın izni ve yüksek benliğimin izni ile Nureddin Hoca kanalından gelen Kozmik enerjisi uyumlamasını bütünün ve kendimin en yüksek hayrıma olacak şekilde sevgiyle alıp kabul ediyorum. (üç kere)
 2. Bütün dikkatinizi kendinize ve düşüncelerinizi az sonra başlayacak olan bioenerji akımına toplamaya çalışınız. Tatlı bir heyecanla az sonra üzerinize akacak olan “hayat akımı ırmağında” arınmayı beklemeye başlayınız.

Seans esnasında bilmeniz gerekenler:

 1. Bütün vücudunuzdaki kasları baştan ayağa aklınızdan geçirerek tek tek gevşetin.
 2. Karın bölgesi ve akciğerlerinizi tamamen doldurmayı ve boşaltmayı gözeterek derin nefesler alın. Nefes burundan alınıp, ağızdan verilir. Seans arasında da derin nefes almak ihtiyacı duyduğunuz zamanlarda aynen tekrarlayın.
 3. Seans esnasında isteğiniz dışında meydana gelen hareket ve titremelere asla engellemeyin. Bunlara bir mana vererek yorumlamayın, ne oluyorsa olumludur, mutluluk duyun.
 4. Kesinlikle hissiyatınıza engel olmaya çalışmayın, kendinizi seansın huzur veren akışına bırakınız. İçinizden gülmek gelirse gülün, ağlama isteği gelirse ağlayın.
 5. Bedeninizin sıkıntılı bölgelerinde oluşan arındırmanın tesiriyle değişik hisler bazen de ağrılar hatta sancılar yaşayabilirsiniz. Güven duyguları içinde rahat olunuz, bütün bunlar kısa süreli ve geçicidirler. 

Seans sonrasında bilmeniz gerekenler:

 1. Seanslardan sonra Bir saat boyunca bilgisayar ve telefon ve televizyon gibi sinyalli eşyalardan uzak durulacak.
 2. Uygulanan seansların arındırıcı tesirleri, seanstan sonra da devam eder, Seans sonrası yedi saat kadar tam tesir altında kalırsınız, sonraki saatlerde ise şiddeti hafifleyerek arınmanız devam eder, Bütün bunlar yapılan seansın faydalı tesirlerinin ifadeleridir. Bu olanların beklendiğini bilerek takip edin, çünkü artıyormuş gibi hissettiğiniz sıkıntılar kısa sürecek ve problemler yerlerinden sökülüp atılmış olması sebebiyle bedeninizde kalıcı bir rahatlık hâkim olacaktır.
 3. Seanslardan sonra muhtemelen baş dönmesi, kusma, mide bulantıları ve ishal bile görülebilir. Bunların tamamı bedeninizde sağlanan bioenerji akımının neticesinde meydana gelen arındırmanın fiziki temizlik cephesidir. Bilahare tam sıhhatli bir vücuda sahip olacaksınız. Başınızdan geçenleri tarihleriyle birlikte kaydediniz. Şimdi sizin de elinizde çok önemli bir tedavi sonucunun kayıtları var artık. Her seansta sırasıyla tek tek aşılan sıkıntıların yerine yeni ve sağlıklı bir hayat sizi bekliyor. Dolayısıyla her seans sonrasında benzer fiziki arınma hareketleri olmayacaktır. Geçmekte olduğumuz her yeni safha daha farklı şeyler hissedebileceğiniz mutluluk kapıları olacaktır, Allah’ın izniyle.

NOT:

 • Bayanları tek kabul etmiyoruz, ancak yanında baba, anne, kardeş, arkadaşı, yada evliyse eşiyle birlikte gelmelidir.
 • Reiki biyoenerji seansında sadece hasta alınır, Nedeni ise seans sırasında aşırı olan enerji çıkışları odada bulunan kişileri rahatsız edebilir, negatif olarak etkilenebilirler, Sadece çocuklar ve kadınlar söz konusu olduğunda, onlarla kalıcı bir kişi gereklidir.
 • Bioenerji seansı yaklaşık olarak 30 ila 120 dakika arası sürebilir. Kişiden kişiye göre değişmekle birlikte ortalama 1-7 seanslık bir kür olarak uygulanır. Sağlıklı kişiler için ise üç ayda bir, ayda bir ya da haftada bir periyodik seans alınmak suretiyle bağışıklık sistemi kuvvetlendirilir ve rahatsızlıklardan korunma sağlanabilir. Bioenerji tedavisi bütüncül bir tedavi olduğundan asla bölgesel tedavi yapılmaz. Kişinin şikayeti ne olursa olsun, bioenerji uzmanı tarafından vücudun bütününe terapi yapılır.
 • Testi ücreti: Çakraları Seviye Analizi (Testi) 500 TL
 • Seans ücreti: Seans ücretleri 1000 TL başlayıp 3000 TL ulaşıyor.

 

Önemli Not: Bioenerji uygulaması teşhis yada tıbbi tedavi uygulaması olmayıp vücudun enerji bedeninin dengelenmesini sağlayan bilimsel bir uygulamadır. Yukarıda belirtilen rahatsızlıklar için bioenerjist asla kesin teşhis ve tıbbi tedavi iddiasında bulunamaz. Söz yada garanti veremez. Bioenerji seansı vücudun sistem bozukluklarını ortadan kaldırır. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Enerji dengelenmesi ve vücudun akordunun yapılmasıyla vücut sağlıklı sistemini yeniden kurar. Tıbbi tedavi ve kontrollerinizi takip etmek sizin sorumluluğunuzdadır.     

 

 

#NURANIYAT_Lokman_Hekim #Yaşam_Merkezi
#Fitoterapi #Aromaterapi #Huzur #Şifa #Sağlık #Zayıflama #Migren #Ateşli_kupa #Hacamat #Sülük #Moxa #Kulunç #Bel_fıtığı #Göbek_düşmesi #Varis #Refleksoloji #Medikal_Masaj #Dokunma_Sanatı #EFT #Zaman_Çizgisi #Reiki #Kozmik_Meditasyon #bioenerji #Piramit_enerjisi #Tibet_Kasesi #Sarkaç_Pandül #Taş_Kuvars_Kristal

Subscribe
Bildir
guest
Bizi Değerlendirin
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Lütfen kopyalamayın!
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x