Botoks etkisiyle derin kırışıklıkları gideren yağ

Botoks etkisiyle derin kırışıklıkları gideren yağ

Botoks en sık yaptırılan estetik işlemlerin başında geliyor. Ancak cildinize botoks, dolgu yaptırmadan da gençleşebilmeniz mümkün. Bazı doğal yöntemler cildin alt katmanlarına kadar nüfuz ederek cildin sıkılaşmasına yardımcı oluyor. Derin kırışıklıklar, ince çizgiler, ve cil sarkması üzerinde etkili oluyor. Botoks kadar etkili olan doğal yöntemlere bir şans verebilirsiniz.

 

Erken yaşlanmayı önlemek ve cildinizdeki yaşlanma izlerinden kurtulmak için uygulayabileceğiniz pek çok yöntem var. Genellikle yaşlanma görüntüsünü ortadan kaldırmak için botoks ve estetik işlemler çok popüler olsa da en az bu işlemler kadar etkili doğal yöntemler de var. Derin kırışıklıklar üzerinde bile etkili olan bu doğal yöntemlere bir şans verebilirsiniz.

Yaşlanmak kaçınılmaz. Dolayısıyla 30’lu yaşlar sonrasında da yaşlanma izleriyle karşı karşıya kalmanız doğaldır. İnce çizgiler, kırışıklıklar, sarkma, cilt lekeleri en belirgin yaşlanma belirtileri arasında yer alır.

Cildinizin yaşlanmasını engellemek ve her yaşta genç görünmek için bazı alışkanlıklarınıza dikkat etmelisiniz.

Yeterli ve dengel beslenme, stresten uzak durma, uyku düzeni ve doğru ürünlerle yapılan cilt bakımı cildinizin erken yaşlanmasının önüne geçer.

Ancak bazen yaptığınız tüm uygulamalar bunun için yeterli gelmez. Botoks gibi estetik ve iğne gerektiren işlemlere başvurmak zorunda kalabilirsiniz.

 

Botoks gibi işlemler yaptırmak istemiyorsanız da en az onun kadar etkili olan doğal yöntemler var. Bu doğal yöntemler cilde dolgunluk kazandırıyor, kırışıklıkları yok ediyor.

Genç ve canlı bir cilde sahip olmak sizin elinizde. Cildi koruyan ve yaşlanma belirtileri ile savaşan doğal yağlarlar her zaman genç görünen bir cilde sahip olabilmeniz mümkün.

Doğru doğal yağlar cilt bakımı sorunlarınızın çoğunu çözmeye yardımcı olabilir. Derin kırışıklıklar üzerinde etkili olan ve 1 damlası bile mucize özellikler taşıyan doğal yağları tek tek araştırdık.

 

Avokado yağı

Avokado yağı güçlü bir E vitamini kaynağıdır. Avokado yağı özellikle kuru ciltler için harikadır. Çünkü cildi neme doyurur. Cildin kırışmasını engeller. İnce çizgilerin görünümünü hafifletir. 

Cildi toparlayıcı etkisiyle sıkılaştırır. Avokado yağını Hindistan cevizi yağı ile karıştırarak cildinize uygulayabilirsiniz. Çok yağlı bir cildiniz varsa bu kırışımı uygulamamanız önerilir.

 

 

Findik yağı

Fındık yağı özellikler kırışıklıklar ve çatlaklar üzerinde çok etkilidir. Cilde nem verir ve kırışıklıkları önler. Ayrıca cildi yumuşatır. Doğal bir nemlendirici özelliği vardır. İnce çizgilerin görünümü de azaltır.

 

Portakal yağı

Portakal yağı, içerisindeki vitmain ve mineraller sayesinde cildi sıkılaştırır. Gergin bir his verir. Cildi toplarlar. Hücre yenilenmesine destek olarak cildi gençleştirir. Doğal botoks etkisi sağlar. 

Pamuk üzerine 2 damla damlatılarak, haftada 3-4 kez portakal yağı ile cildinizi silin. Eğer hassas bir cildiniz varsa portakal yağı uygulamayın.

 

Susam yağı

Cildin erken yaşlanmasını önlemek ve cilde nem depolamak için susam yağı kullanabilirsiniz.

Susam yağı ciltteki kolajen üretimini destekler. Cildin esnekliğni sağlar. Kırışıklıkları ve ince çizgileri azaltır. Susam yağını cilt kuruluğı yaşayanlar da kullanabilir.

 

Zeytin yağı

Zeytinyağı hem cilt hem de saç bakımında çok sık kullanılır. Zeytinyağı E vitamini yönünden çok zengindir.

 

İçerdiği E vitamini ile cildi besler ve onarır. Zeytinyağı cilt için harika bir nem kaynağıdır. Cildi yumuşatır ve kırışmasını engeller. Cilt yüzeyini güçlendirerek cildin hasar görmesini engeller.

 

Shea yağı

Shea yağı, cilt için harika bir nem kaynağıdır. Shea yağı cildi ve gözenekleri temizler.

Shea yağının içerisinde bol miktar A vitamini bulunur. Shea yağı cilt üzerinde botoks etkisi yaratır. Kırışıklık sorununu ortadan kaldırır ve cildi gençleştirir. Shea yağını göz çevresi için de kullanabilirsiniz.

 

Üzüm çekirdeği yağı

Üzüm çekirdeği yağı ciltte kolajen üretimini destekler. E ve C vitamini bakımından zengin olan Üzüm çekirdeği yağı cildi besler ve onarır. Cildi adeta neme doyurarak kuruluk sorununu ortadan kaldırır. Üzüm çekirdeği yağı, koyu lekelerin görünümü de azaltır. Yara, yanık ve sivilce izlerini anında geçirir.

 

Üzüm çekirdeği yağı kullanarak cildinizi sıkılaştırabilirsiniz. Böylece cildinizin her zaman genç kalmasını sağlayabilirsiniz. Üzüm çekirdeği yağını tek başına cildinize uygulayabileceğiniz gibi kremlerinizin içerisine ekleyerek de kullanabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
Bizi Değerlendirin
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Lütfen kopyalamayın!
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x