Bilince Erişim

Bilince Erişim

Bilince Erişim

Bu makaleyi okuyorsanız, tahminimce mutlu bir hayat yaşamak istersiniz. Belki de, kişisel olarak, yılda 11 milyar dolarlık kendi kendine yardım sektörüne katkıda bulunarak, mutluluğun sırrını açığa çıkarmaya çalışıyorsunuz. Kendinizi, ilişkilerinizi ve hayatınızı ‘geliştirmeye’ çalışın. Ya da belki de sizin neyi düşündüğünüzü (veya söylendiğini) düzeltmeye çalışmak için zaman ve enerji harcarsınız.

Ama ya sizde yanlış bir şey olmasaydı ne olurdu? Ya ya hayatınızda yarattığınız zorluklar, yanlış olduğunuza dayanıyorsa?

Çoğumuz tüm yaşamlarımızı cevaplar arıyoruz. Doğru yapmaya çalışıyorum. Yanlış olmaya çalışıyorum. Ya başka bir şey mümkün mü? Bir soru sormak, aradığınız cevap mı?

İlk yetişkinliğimi yüzlerce kişisel gelişim modalitesini araştırmak, deneyimlemek ve araştırmak için harcadım ve bu programların çoğunun başarısız olmasının sebebinin, bir ince-ancak-zarar verici bir sonuçla başlamasından kaynaklandığına inanıyorum: onlar sizin için neyin yanlış olduğunu kabul etmenizi istiyorlar. Daha sonra bu sorunları düzeltmek, iyileştirmek veya etkisiz hale getirmek için adımlar atın.

Sonunda, farklı bir gerçeklik arayışımda – bir şekilde kusurlu olduğum sonuca dayanmayan- Erişim Bilinci yaratmaya ilham verdim. Access Consciousness’in tüm temeli, yanlış olmadığın.  Erişim, hayatınızda bir yer ve sevinç duygusu yaratmanızı sağlayacak basit araçlar ve teknikler bütünüdür. Uyanacağın bir yer hayatta kalmak için heyecanlı. Bu araçlar muhtemelen karşılaşabileceğiniz en tuhaf, en vahşi ve en tehlikeli kavramlardır… ama işe yarıyorlar.

Access’e katılmak zorunda değilsiniz. Bir dogma ya da bir dizi kural yok. Bunun yerine, özünde, Access Consciousness bilmekle ilgilidir. İşlerin nasıl olduğunun farkında olduğunuzu biliyorum ve Access’in sunduğu her şey ‘bildiğini bilmeniz’ konusunda sizi güçlendirmekle ilgili.

Bununla ne demek istediğimi anlamak istiyorsanız, hayatınızda bir şeyler düşünün, bazı şeylerin belli bir şekilde olacağını bildiğinizde ve bunu bilerek göz ardı ettiniz. Muhtemelen, eğer bu gezegendeki çoğu insan gibiyseniz, bir sürü beladan çıkmış olursunuz – ne bildiğini bilmeye istekli olsaydınız kaçının olabilirdi! Bu bilme örnekleri bilincin anlarıdır. Ve bunu seçtiğinizde, her günün her anında, farklı bir hayat yaratacaksınız; farklı bir gerçeklik.

Önemli olarak, Access Consciousness size herhangi bir cevap vermeyecektir. Bir cevap dünyasında faaliyet gösterdiğinizde, ‘sonuç’ içinde sıkışıp kalırsınız. Bakış açınızın ne olduğuna ve hangi olasılıkların size uygun olduğuna siz karar verirsiniz. Erişim, ‘bir soruda yaşamak’ ile ilgilidir. Sonuçtan ve bu eski, eski bakış açılarından vazgeçmekle ilgili. Bu, olasılıkların ortaya çıkmasına ve bildiğiniz şeyin sizin için en iyi şekilde çalışmasına izin vermekle ilgilidir.

Bu makaleyi okuyorsanız, tahmin ederseniz hayatınızı daha iyi için değiştirmek istersiniz. Ama ya olumlu değişim için gerekli olan her şey daha açık bir akılsa – daha fazla soru, daha çok merak, daha fazla olasılık – ve sizin için farklı bir seçim yapmaya başlamak için?

Hayatınızda gerçek bir değişim yaratmak istiyorsanız, kendinizi sorularınızla güçlendirmeyi seçin. Bir soru her zaman güçlendirir; bir cevap her zaman güçsüzleştirir.

  • “Bu durum çok kötü” ya da “Vay, bu durum harika” demek yerine “Bundan daha iyi nasıl olur?” Diye soruyor. Bu durum sizi tatsız bir duruma daha iyi hale getiriyor ve canlandırıcı bir durum daha da artıyor. 
  • “Başarısızım” ya da “değersizim” diye düşünmek yerine, “Benim hakkımda neyim yok?” Diye sormak. Bu, kendi içsel yeteneklerinize, güçlü yönlerinize ve yeteneklerinize dayanan çözümlere kadar zihninizi açar.
  • Yaşamın kurbanı olduğunuza ve mutluluğunuza verildiğinize veya yerine getirildiğine inanmak yerine “Doğru olmak mı, yoksa mutlu olmak mı istiyorum?” Diye sormak. Bu, mutluluğun bir seçim olduğunu ve herhangi bir zamanda seçebileceğinizi belirler
  • “Takılıyorum” ya da “vazgeçiyorum” demek yerine “Başka hiçbir şey düşünmedim mi?” Sorusunu sormak, farkındalığınızı, sizin bildiğiniz çeşitli çözümleri ve olasılıkları araştırmak için farkındalığınızı tetikler.

Gary Douglas

Uluslararası alanda tanınan bir düşünce lideri, çok satan yazar, iş mucidi ve Access Consciousness®’in kurucusu.

 

Subscribe
Bildir
guest
Bizi Değerlendirin
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Lütfen kopyalamayın!
0
Düşüncelerinizi çok isterim, lütfen yorum yapın.x